fbpx

Бела

  • Големина: ⌀20 cm / мала
  • Состојки: пелат, гауда кашкавал, моцарела, пиперка, лук, магдонос, оригано
  • Алергени: млеко, глутен
  • 160 ден
  • ⌀30 cm / средна 230 ден
  • ⌀40 cm / фамилијарна 340 ден
  • Нарачај