fbpx

Бела Пилешка

  • Големина: ⌀20 cm / мала
  • Состојки: хопла, магдонос, пилешки стек, гауда, печурки, црвен кромид
  • Алергени: млеко, глутен, печурки
  • 200 ден
  • ⌀30 cm / средна 280 ден
  • ⌀40 cm / фамилијарна 420 ден
  • Нарачај