fbpx

ТРАДИЦИОНАЛНА

ИТАЛИЈАНСКА

РЕЦЕПТУРА

Пица и паста за достава или подигнување во срцето на Дебар Маало!
НАРАЧАЈ

ТРАДИЦИОНАЛНА

ИТАЛИЈАНСКА

РЕЦЕПТУРА

Пица и паста за достава или подигнување во срцето на Дебар Маало!
НАРАЧАЈ

ТРАДИЦИОНАЛНА

ИТАЛИЈАНСКА

РЕЦЕПТУРА

Пица и паста за достава или подигнување во срцето на Дебар Маало!
НАРАЧАЈ

Највкусната пица и паста доставена до вашата врата!

Нарачајте достава или подигнете ја сами од нашата локација.

понеделник – сабота: 10:30 – 22:30
недела: 11:30 – 22:30

понеделник – сабота: 10:00 – 23:00
недела: 11:00 – 23:00

НАШИОТ ИЗБОР НА

ТРАДИЦИОНАЛНИ ИТАЛИЈАНСКИ ПИЦИ

Вкусно крцкаво тесто збогатено со најквалитетните состојки!
Пршуто

пелат, гауда кашкавал, пршута, рукола, пармезан

Зукини гарден

пелат, гауда кашкавал, моцарела, маринирана тиквица во лук и магдонос, шери, маслиново

Три колори

пелат, гауда кашкавал, моцарела, крем сирење, сушен домат, маслинки, шери, маслиново, лук и магдонос

Капричиоза

пелат,гауда кашкавал, шунка, печурка, оригано

Бела

пелат, гауда кашкавал, моцарела, пиперка, лук, магдонос, оригано

Пеперони

пелат, гауда кашкавал, кулен, оригано

СОЧНА ПАСТА

ПО ВАШ ВКУС

базилико

ШПАГЕТИ И ТАЉАТЕЛИ

СО НАЈПОПУЛАРНИТЕ СОСОВИ

Изберете тип на паста и сос кој највеќе ви се допаѓа и препуштете го останатото на нас.
Болоњезе сос

мелено месо, кромид, морков, доматен сос, оригано, сенф

Карбонара сос

печурки, сланина, лук, пармезан, хопла/јајце

Базилико

шери, маслиново масло, босилок, пармезан, лук

Кватро формаџи

гауда кашкавал, моцарела, рокфорд, пармезан

Фунги сос

печурки: шампињон и вргањ, хопла, лук, пармезан

Але Олио сос

лук, чили, маслиново масло, пармезан, магдонос